Jste zde: Naše služby » canisterapie

canisterapie

Canisterapie je metoda, při které se využívá kontaktu člověka se psem. Má vliv na psychomotorický vývoj jedinců zdravých i těch se speciálními potřebami všech věkových kategorií.

Proč canisterapie

Canisterapie pomáhá působit na oblast poznávací, tělesnou, sociálně emoční i řečovou.

Jak v Zahradě

Do Zahrady dochází třikrát týdně canisterapeutky se svými pejsky z občanského sdružení Psi pro život. Canisterapeutické lekce probíhají podle pravidelného rozvrhu a jsou přizpůsobené individuálním potřebám každého klienta.

Asi nejčastěji děti polohujeme. Dítěti položíme na pejska nohy nebo jej napolohujeme podél těla psa. Dítě vnímá jeho teplo a pravidelný dech a dochází tak k uvolnění spastických svalů.

Děti s pejsky provádí spoustu dalších činností – drbání, česání, aportování, poznávání částí těla, zadávání jednoduchých povelů, schovávání různých předmětů a pamlsků pejskovi. Pes je často pro děti i velkou motivací. Děti za ním lezou po čtyřech, podlézají ho, připnou mu vodítko a samy ho vedou.

Kromě pravidelných canisterapeutických návštěv jsou přítomni v Zahradě také psi s canisterapeutickým výcvikem některých našich kolegů. Ti pomáhají při reahabilitaci, ergorerapii, ale i při běžném denním programu klientů.

O canisterapii řekla:

Jana Hykešová

„Život bez čtyřnohých přátel by byl mnohem chudší.“

Vaše případné dotazy zasílejte na jana.hykesova@seznam.cz