Jste zde: Naše služby » rehabilitace

rehabilitace

Rehabilitace - (ze středověké latiny, rehabilitatio = obnovení) je snaha navrátit poškozeného člověka do předešlého tělesného stavu či sociální a právní pozice, případně i úspěšný výsledek této snahy.

Fyzioterapie - z řeckého physis (přírodní) a therapeia (léčení) je léčba využívající přirozených podnětů k zachování či obnově pohyblivých částí těla.

Využívá různé techniky, které umožňují zlepšit pohybovou funkci svalů a kloubů. Je možné tak ovlivňit léčebný proces pohybového aparátu a snížit či zcela odstranit bolesti či ztuhlost svalů a kloubů. Zlepšení správného držení těla, následně umožní zlepšit funkce i vnitřních orgánů.

Hlavním diagnostickým a zároveň terapeutickým "nástrojem" je terapeutova ruka, která nám dává mnoho okem nespatřitelných, a přesto nepostradatelných informací dokreslujících celkový obraz pacientova problému.

Fyzioterapie v Zahradě

U nás pracují 4 fyzioterapeuti, z nichž každý má svůj osobitý přístup ke klientům, avšak cíl mají všichni stejný: Pozitivně ovlivňit patologicky se vyvíjející hybnost našich klientů a zmírnit tak dopad postižení na kvalitu jejich života. K tomu jsou využívána nejen Vojtova metoda či Bobath koncept, ale různé další techniky, které jsou šity individuálně na tělo klienta.

O fyzioterapii řekla:

Bc. Kateřina Želinová – vedoucí fyzioterapie

„Fyzioterapie mne naučila, že s láskou a péčí je třeba pečovat o své tělo, neboť je to investice nejcennější,jenž bude po zásluze odměněna dlouhověkým životem bez bolestí.“

Své dotazy zasílejte na zelikacka@gmail.com